14. decembra 2016

Včasná preventívna prehliadka môže zamestnancovi zachrániť zrak

O dôležitosti preventívnych prehliadok nikto nepochybuje. Nezabúdajme však že preventívna prehliadka je potrebná aj u očného lekára.
Preventívne prehliadky nie sú odporúčané a dôležité len u obvodných lekárov či zubárov. Raz za čas je potrebné vybrať sa aj k očnému lekárovi a to bez ohľadu na to, či vás trápi nejaký očný problém, alebo nie. Iba tak sa dá predísť rôznym neželaným zdravotným komplikáciám alebo ich včas zachytiť. Niektoré očné ochorenia totižto v počiatočných štádiách jednoducho nebolia.
Pravidelná očná preventívna prehliadka pomáha v prvom rade včas odhaliť a podchytiť najčastejšie refrakčné poruchy oka – krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus, sivý a zelený zákal.
Avšak oko môžu postihnúť aj iné ochorenia. Človek si ich nemá šancu všimnúť, zbadá ich až v pokročilejšom štádiu, keď je už liečba zložitá. Preventívne prehliadky dokážu diagnostikovať aj rôzne skryté ochorenia iných telesných orgánov, ktorých prvé prejavy sú často badateľné práve na oku. Týmto spôsobom je veľakrát možné včas odhaliť napríklad nádory mozgu, hypofýzy, vnútroočné nádory, niektoré druhy leukémie, infekčné ochorenia typu boreliózia či toxoplazmóza, alebo pásový opar.

Objednaj kupóny
webdesign web-design.sk