20. novembra 2017

Benefity robia zamestnancov spokojnejšími

 

Každý zamestnávateľ túži po zamestnancoch, ktorí sú prínosom pre firmu. Aby ľudia na pracovisku odvádzali optimálne výsledky, musia byť správne motivovaní a zároveň spokojní. Mnoho manažérov si myslí, že spokojnosť zamestnancov vedie k zvýšeniu motivácie, no podľa amerického psychológa Frederick Herzberg to nie je celkom tak. Motiváciu ovplyvňujú aj iné faktory – pracovné výzvy, zodpovednosť a uznanie – pričom spokojnosť je vyslovene závislá od nadriadeného, pracovných podmienok, bezpečnosti práce a hlavne platu s benefitmi. Práve na zamestnanecké výhody sa zameriame v týchto riadkoch.

Aké zamestnanecké benefity sú najžiadanejšie
Americká spoločnosť Glassdor robila výskum o výhodách pre zamestnancov a získala viacero zaujímavých čísel. Napríklad, že 57 % zamestnávateľov o benefitoch tvrdí, že patria medzi najdôležitejšie faktory pri rozhodovaní o tom, či prijmú pracovnú ponuku. Dokonca až štyria z piatich zamestnancov hovoria, že dávajú prednosť novým výhodám pred zvýšením platu. A aké benefity podľa tohto výskumu ocenia pracovníci najviac? Na prvom mieste sa umiestnila zdravotná starostlivosť, ktorá v USA funguje na inom princípe ako na Slovensku. Na druhom mieste je však dovolenka, resp. platené voľno. A práve tento benefit môžu zamestnanci získať vďaka našim relax kupónom.

Čo sú relax kupóny
Relax kupón funguje na podobnom princípe ako stravné lístky – je v určitej nominálnej hodnote, môžete ho využiť vo vybraných pobočkách (na Slovensku je ich viac ako 5000), no namiesto jedla si zaň zamestnanci doprajú odpočinok či kultúrne vyžitie. Určite oceníte, že si ich môžete upraviť podľa vlastných predstáv – pridať venovanie, logo firmy, vlastnú nominálnu hodnotu či si ich dať pekne zabaliť. A v prípade, že zamestnanec nenájde svoju vyhliadnutú prevádzku v akceptačných miestach relax kupónu, stačí nás požiadať a my sa postaráme o to, aby ich prijímali aj tam.

Aké výhody majú relax kupóny pre zamestnancov
Relax kupóny sú skvelým prostriedkom, ako zvýšiť spokojnosť zamestnancov a prispieť k ich pracovnej efektivite. Výskumy hovoria o tom, že spokojní ľudia sú v porovnaní s tými menej spokojnými efektívnejší o viac ako 13 %. Okrem toho relax kupóny dávajú ľuďom voľnú ruku pri výbere – sami sa rozhodnú, či si svoj voľný čas užijú vo wellness centre alebo pôjdu do kina na dobrý film. Práve psychohygiena a odpočinok sú veľmi dôležité pre vnútornú pohodu každého zamestnanca. Vytvorte pre svoj tím optimálne podmienky aj vďaka relax kupónom.

Páči sa vám tento nápad? Zistite o relax kupónoch viac a urobte zamestnancov spokojnejšími.

Objednaj kupóny
webdesign web-design.sk